Zapisz się na edycję październikową
Lean Management
Zarządzanie
O kierunku lean management
Chcesz wdrażać nowoczesne rozwiązania, które zwiększają wydajność i jakość procesów w firmie? Studia podyplomowe z lean management przygotują Cię do skutecznego zarządzania produkcją i usługami przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.
Podczas zajęć poznasz narzędzia i metody Lean, które usprawniają procesy w organizacji i nauczysz się eliminować marnotrawstwo i zwiększać efektywność działań. Dowiesz się również, jak wdrażać zmiany, by poprawić jakość i bezpieczeństwo pracy.
Zajęcia prowadzone są przez dwa semestry w trybie niestacjonarnym w sposób hybrydowy.
Czego nauczysz się na studiach podyplomowych lean management?
- Wdrażania narzędzi Lean Management,
- doskonalenia przepływu procesów,
- podejmowania decyzji finansowych opartych na rachunku kosztów,
- zarządzania wizualnego i codziennego (Daily Management),
- skutecznego rozwiązywania problemów,
- mapowania strumienia wartości w procesach usługowych i produkcyjnych,
- motywowania pracowników do eliminacji marnotrawstwa,
- angażowania zespołu w proces ciągłego doskonalenia.

Atuty kierunku lean management

Rozwój zawodowy
Jako absolwent tego kierunku możesz pracować jako:
- Lean Manager
- Kierownik ds. ciągłego doskonalenia
- Specjalista ds. optymalizacji procesów
- Koordynator Kaizen
- Konsultant Lean
Będziesz posiadać umiejętności w zakresie wdrażania i zarządzania narzędziami Lean, analizy procesów oraz prowadzenia projektów optymalizacyjnych.
Dla kogo studia podyplomowe?
Jeśli jesteś menedżerem lub pracownikiem przedsiębiorstwa produkcyjnego lub usługowego, który chce wdrażać i doskonalić narzędzia Lean Management w swoich organizacjach, to kierunek dla Ciebie!
Kierownik merytoryczny
dr inż. Joanna Czerska
Absolwentka Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, doktor nauk ekonomicznych. Prezes zarządu, dyrektor merytoryczny i konsultant w zespole LeanQ Team. Zrealizowała kilkaset szkoleń oraz warsztatów z zakresu World Class Management (WCM). Posiada doświadczenie doradcze w obszarze logistyki, usług oraz przemyśle m.in. meblarskim, spożywczym, farmaceutycznym, elektromechanicznym, motoryzacyjnym, chłodniczym, obróbki tworzyw sztucznych. Specjalizuje się w kompleksowym wdrażaniu narzędzi Lean Management (LM) i Theory of Constraints (TOC), przede wszystkim w zakresie budowania wizji zmian oraz dążenia firm do doskonałości operacyjnej. W ciągu ostatnich 15 lat lider i konsultant kilkudziesięciu projektów w zakresie zarządzania produkcją i realizacją programów LM; wcześniej Dyrektor Produkcji oraz twórca programu Lean na PG. Współtwórczyni międzynarodowej sieci firm wdrożeniowych SPINetwork, pomysłodawczyni programu edukacyjnego dla młodzieży szkolnej LeanEducation oraz autorka książek m.in. „Doskonalenie strumienia wartości”, „Pozwól płynąć swojemu produktowi” i „Zarządzanie zapasami dla praktyków”.
Program studiów

Start: październik i marzec

Liczba godzin: 168

Liczba zjazdów: 10

Liczba semestrów: 2

Dni nauki: weekendy
(sobota: 8:30-18:00 i niedziela 8:30-16:30)
Masz pytania? Skontaktuj się:
