Zarządzanie w opiece zdrowotnej
Zarządzanie placówką medyczną wymaga od menedżerów nie tylko znajomości przepisów, ale także wszechstronnej wiedzy i innowacyjnego podejścia do rozwiązywania złożonych problemów. Branża medyczna jest trudną dziedziną działalności gospodarczej. Bardzo często występują w niej umowy trójstronne, jest obarczona wieloma przepisami oraz procedurami. Zarządzanie jednostką medyczną wymaga szerokiej wiedzy zarówno prawnej, ekonomicznej, PR-owej, marketingowej, jak i psychologicznej.
Dynamiczne zmiany zachodzące w sektorze usług zdrowotnych sprawiają, że koniecznym staje się nieustanny rozwój oraz zastosowanie nowoczesnych modeli kierowania i zarządzania strategicznego firmą. Kadra kierownicza placówki medycznej koniecznie musi rozumieć, na czym polega nowoczesne zarządzanie zakładem opieki zdrowotnej i innymi organizacjami w systemie ochrony zdrowia. Wzrost kwalifikacji kadry kierowniczej w istotny sposób przyczynia się do wzrostu siły konkurencyjnej placówek opieki zdrowotnej na coraz bardziej konkurencyjnych rynkach –rynku publicznych świadczeń zdrowotnych oraz rynku świadczeń prywatnych.
Studia podyplomowe Zarządzanie w opiece zdrowotnej, prowadzone w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie koncentrują się przede wszystkim na nabywaniu przez uczestników umiejętności zarządzania jednostkami ochrony zdrowia, finansami i zasobami zakładu opieki zdrowotnej oraz prowadzeniu marketingu usług medycznych. Kompetencje nabywane w trakcie studiów podyplomowych są obecnie podstawą sukcesu organizacji funkcjonujących w sektorze ochrony zdrowia. Atutem studiów z pewnością są osoby prowadzące zajęcia, wykładowcami są praktycy z wieloletnią praktyką. Oceny naszych absolwentów tylko to potwierdzają:
„Zagadnienia podejmowane w trakcie studiów koncentrują się na nabywaniu przez uczestników umiejętności zarządzania jednostkami ochrony zdrowia, finansami i zasobami zakładu opieki zdrowotnej oraz prowadzenia marketingu usług medycznych. Kompetencje te są obecnie podstawą sukcesu organizacji funkcjonujących w sektorze ochrony zdrowia.”
„Jestem stosunkowo krótko w branży medycznej, wcześniejsze lata spędziłem w sektorze FMCG i HORECA. Studia podyplomowe WSEI nauczyły mnie rozpoznawać mechanizmy związane z zarządzaniem w opiece zdrowotnej, pokazały na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać. Gorąco polecam fascynujące wykłady z Panem Marcinem Kautschem oraz “prawo” z Panem Mecenasem Tomaszem Pęcherzem. Z pewnością skorzystam z kolejnych studiów organizowanych przez WSEI.”